رمز و راز پيام رهبر انقلاب در پي درگذشت آقاي هاشمي رفسنجاني

رمز و راز پيام رهبر انقلاب در پي درگذشت آقاي هاشمي رفسنجاني

 قسمت‌هاي کليدي پيام تسليت رهبر انقلاب اسلامي در پي درگذشت بزرگان انقلاب اسلامي که طي چند سال گذشته از دنيا رفته‌اند را بخوانيد و به #تفاوت_آشکار آنها پي ببريد.


 آيت‌الله عباس واعظ طبسي (چهاردهم اسفند 94)


- ايشان برادري همدل و همزبان براي اينجانب و مريدي صَديق براي امام راحل و خدمتگزاري_پايدار و سخت‌کوش براي انقلاب بودند.


- موضع_انقلابي و وفاداري به آرمانهاي نظام اسلامي و مجاهدت در اين مسير دشوار که غالباً بدون_تظاهر انجام گرفته است، خود فصل ديگري از زندگي اين عاليقدر است.


 آيت‌الله ابوالقاسم خزعلي (25 شهريور 94)


- همراهي با امام بزرگوار از آغازين روزهاي نهضت انقلابي و دفاع_شجاعانه از آن بزرگمرد و در دوران دشوار اختناق طاغوتي با بياني رسا و صريح


- ثبات_قدم در خط اصيل و صراط مستقيم انقلاب در همه_حال و تا_پايان_زندگي


 آيت‌الله  محمدرضا مهدوي کني (29 مهر 93)


- از وفاداران_غيور و صادق امام بزرگوار بود و در همه_عرصه_هاي_مهم کشور در دوران انقلاب شجاعانه و با صراحت_تمام نقش‌‌آفريني کرد.


- همه_جا و همه_وقت در موضع يک عالم ديني و يک سياستمدار_صادق و يک انقلابي_صريح ظاهر شد و هرگز ملاحظات شخصي و انگيزه‌هاي جناحي و قبيله‌ئي را به حيطه‌ي فعاليت‌هاي گسترده و اثرگذار خود راه نداد.


- اين انسان بزرگ و پرهيزگار، همه_وزن_وزين_خود را در همه‌ي حوادث اين دهها سال در کفه‌ي حق_و_حقيقت نهاد و در دفاع از راه و سيره‌ي انقلاب و نظام، کوتاهي نورزيد.


 آيت‌الله حسينعلي منتظري (29 آذر 88)


- دوراني طولاني از زندگي آن مرحوم در خدمت نهضت امام راحل عظيم‌الشأن گذشت.


- در اواخر دوران حيات مبارک امام راحل #امتحاني_دشوار_و_خطير پيش آمد که از خداوند متعال ميخواهم آن را با پوشش_مغفرت و رحمت خويش بپوشاند و ابتلائات دنيوي را کفاره‌ي آن قرار دهد.


 حجت‌الاسلام و المسلمين اکبر هاشمي رفسنجاني (19 دي 95)


با دريغ و تأسف خبر درگذشت ناگهاني رفيق ديرين و همسنگر و همگام دوران مبارزات نهضت اسلامي، و همکار نزديک سالهاي متمادي در عهد جمهوري اسلامي جناب حجت الاسلام والمسلمين آقاي حاج شيخ اکبر هاشمي رفسنجاني را دريافت کردم.


هوش وافر و صميميت کم‌نظير او در آن سالها، تکيه‌گاه مطمئني براي همه‌ي کساني که با وي همکار بودند به ويژه براي اينجانب به شمار مي‌آمد.


اختلاف نظرها و اجتهادهاي متفاوت در برهه‌هائي از اين دوران طولاني هرگز نتوانست پيوند رفاقتي را که سرآغاز آن در بين‌الحرمين کربلاي معلّي بود به کلي بگسلد و وسوسه‌ي خناساني که در سالهاي اخير با شدّت و جديت در پي بهره‌برداري از اين تفاوتهاي نظري بودند، نتوانست در محبت شخصي عميق او نسبت به اين حقير خلل وارد آورد.


- او نمونه‌ي کم‌نظيري از نسل اول مبارزان ضد ستم‌شاهي و از رنج‌ديدگان اين راه پرخطر و پرافتخار بود.


- با فقدان هاشمي اينجانب هيچ شخصيت ديگري را نمي‌شناسم که تجربه اي مشترک و چنين درازمدت را با او در نشيب و فرازهاي اين دوران تاريخ‌ساز به ياد داشته باشم.


 کاملا مشخص است؛ رهبري در پيام تسليت درگذشت آقاي هاشمي صرفا به دوران مبارزاتي ايشان نمره خوب داده و هرگز از نسبت هاشمي با امام حرفي به ميان نياوردند؛ آن هم کسي که هميشه يک پاي خاطراتش امام بود.


 همچنين بر خلاف پيامهايي که براي آقايان خزعلي، واعظ طبسي و مهدوي کني تقرير نمودند، هرگز از واژه‌ي انقلابي براي توصيف هاشمي بهره نگرفتند و بيشتر سعي داشتند رابطه‌ي خود با هاشمي را رابطه‌اي صميمانه، همکارگونه و رفاقتي توصيف کنند که از کربلا آغاز شده بود، نه رابطه‌اي مبتني بر ايدئولوژي انقلابي.


 در اين پيام، هيچ خبري از مواضع انقلابي و خدمات بي‌ريا و همراهي هميشگي هاشمي با نظام نبود و رهبري براي جبران خلأ اين نقيصه‌ي مرحوم هاشمي، به بيان مبارزات ايشان در ايام طاغوت پرداختند.


 همچنين در اتفاقي جالب، ايشان را با عنوان حجت‌الاسلام والمسلمين ياد کردند، نه آيت‌الله!
واينکه به مردم هم تسليت نگفتند و فقط به خانواده اش تسليت گفتند
واينکه در پيام حضرت آقا آمده که خناسان نتوانستند روابط را به طور کلي بگسلانند پس يه تارمويي مونده !!!


معتقدم که اين پيام، بسيار هوشمندانه‌تر از آن چيزي نوشته شد که خيلي‌ها فکرش را مي‌کردند.

نظرات کاربران
X
فروش اسکریپت خبرخوان کاوشگر + ارسال خودکار اخبار به کانال تلگرام
خرید و توضیحات بیشتر از لینک زیر
http://shopan.ir/?p=34